• Русский (ru)
  • English (en)
  • Українська (ua)
Ми передзвонимо Вам протягом 30 секунд
Номер телефону
» ТЕПЛА ПІДЛОГА
Головна /
Блог
Блог

ТЕПЛА ПІДЛОГА

12-10-2018

Тримай ноги в теплі, а голову в холоді. Як часто ми ігноруємо поради, які нагадують нам про часи, коли наші бабусі були молодими. Ігноруємо, і даремно. Від того, в яких умовах знаходяться наші ноги, в буквальному розумінні залежить стан всього організму. У ступнях знаходиться більше 72 000 нервових закінчень, які через центральну нервову систему пов'язані із слизистою оболонкою носа. Холод в ногах приводить до зменшення кровопостачання носа, послаблення імунітету - далі самі знаєте. Окрім фізіологічного аспекту переохолодження є ще й емоційний. Переохолодження ніг робить нас напруженими, дратівливими і уразливими до стресу, порушуючи здатність до концентрації і нормальний сон. Але не будемо більше про це. Адже так легко відновити порушену енергетику, створивши для ніг затишні і теплі умови. Ноги в теплі дарують нам відчуття благополуччя і захищеності. Навіть суворі ченці Тибету практикують оздоровлення організму, впливаючи теплом на ступні ніг. Отже, їдемо до Тибету? Ні – робимо в улюбленій оселі теплу підлогу.

При проектуванні системи опалювання поважно із самого початку не зробити помилку, яку буде дуже важко виправити. Без теплої підлоги навіть сама досконала система опалювання не забезпечить ноги бажаним теплом. Та і дітям ігри на холодній підлозі в кімнаті з теплим повітрям на користь не підуть. Щоб уникнути дорогих переробок Вашого проекту, радимо передбачити у ньому теплу підлогу.

Ось лише декілька переваг цього рішення:

1. Тепле повітря рухається знизу догори, отже від теплої підлоги весь об'єм кімнати нагріється рівномірно.
2. Ми відчуваємо тепло ступнями ніг, що дозволяє правильно оцінити мікроклімат в приміщенні, не перегрівати його та заощаджувати енергію.
3. Площа поверхні підлоги набагато більше за площу поверхні радіаторів опалювання. Ефективність системи істотно збільшується!
4. Тепла підлога дозволяє подати додаткове тепло в найбільш проблемні з точки зору опалювання зони – підлога у ванній кімнаті, біля душової кабіни, підлога балконів і лоджій, зони біля ліжок, дитячі кімнати.
5. Нагрівальні елементи теплої підлоги не видно і приміщення виглядає набагато привабливішим.
6. Теплі підлоги виключають опік об гарячий радіатор. Безпека дітей понад усе!
7. Система з теплою підлогою відмінно поєднується з системою автоматичного регулювання температури в приміщенні. У порівнянні з радіаторами температура регулюється точніше, що заощаджує більше енергії.

Існує два основні види теплої підлоги: електрична і водяна. Яку з них вибрати?

Електрична тепла підлога складається з нагрівальних елементів, кабелів живлення і системи автоматичного регулювання. Нагрівальними елементами можуть бути електронагрівальні кабелі, електронагрівальні мати або інфрачервоні плівкові нагрівачі. Така підлога має немало переваг:

• Дешевизна і легкість монтажу
• Можливість монтажу поверх старого підлогового покриття
• Тривалий термін експлуатації (звичайно, при правильному монтажі і експлуатації)
• Швидкий нагрів і охолоджування
• Оптимальний розподіл тепла по приміщенню
• Висока точність регулювання температури
• Можливість економії електроенергії за рахунок опалювання вночі при багатотарифному електропостачанні

На жаль, електрична система має й недоліки. Ось декілька з них:

• Високий рівень споживання електроенергії
• Електромагнітне випромінювання від підлоги може бути підвищеним – особливо при вживанні нагрівальних кабелів. Варто замислитися, особливо якщо це в дитячій кімнаті
• Можливий перегрів підлоги в зоні установки меблів. Про план розміщення меблів варто подумати заздалегідь, а його зміна може викликати проблеми
• Сильний нагрів підлогового покриття може привести до псування деяких матеріалів або до виділення в повітря шкідливих речовин. Тому вибір матеріалів для такої підлоги є обмеженим - це лінолеум, ковролін з коротким ворсом, керамограніт або керамічна плитка. Дерево і паркет поєднуються лише з плівковими нагрівачами

Водяна тепла підлога є складнішою за устроєм. Вона складається з труб для транспортування теплоносія (найчастіше це – вода), які укладені під підлогою. Ці труби можуть бути поліетиленовими або з металопластику (перші щільніше і довше служать, зате другі краще передають тепло). Труби об’єднані вхідним і вихідним колекторами, що забезпечують розподіл теплоносія і регулювання. Нагріта вода поступає з опалювального котла або з централізованої системи опалювання. Циркуляцію води забезпечує помпа, вона ж – циркуляційний насос. Система регулювання дозволяє регулювати температуру в приміщенні, вона може бути ручною або автоматичною (з датчиками температури і пультами управління). Переваги водяної теплої підлоги в цілому ті ж самі, що й в електричної, але є й деякі додаткові плюси:

• Низьке споживання електроенергії
• Відсутність електромагнітного випромінювання і ризику ураження струмом
• Можливість використання будь-якого підлогового покриття

Як і будь-яке рішення, водяна тепла підлога не є вільною від деяких недоліків:

• Монтаж є складнішим і дорожчим у порівнянні з електричною підлогою
• Необхідність додаткового захисту труб від пошкоджень
• Менший термін експлуатації у порівнянні з електричними елементами
• Велика інерційність – підлога нагрівається повільно, зате і охолоджується довше, ніж електрична

Отже, сучасні технології дозволяють забезпечити теплом чутливі точки наших ступень і отримати безліч бонусів для здоров'я і душевного комфорту. У теплі наша аура грає іншими кольорами: ми починаємо випромінювати радість життя і ділитися нею з друзями і близькими. Щоб задоволення від теплої підлоги було повним, рекомендуємо розглядати її як частину єдиного цілого – проекту Вашого Простору для життя. Та із самого початку доручити втілення Вашого задуму професіоналам. Вони допоможуть врахувати всі нюанси: вибрати правильні матеріали і технології монтажу, розмістити нагрівальні елементи в потрібному місці, уникнути помилок з розташуванням меблів і пультів регулювання. Давайте тримати ноги і душу в теплі!

виїзд інженера
БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ
ЗА НОМЕРОМ ТЕЛ. (099) 373 38 88